Дозвілля: тернополяни п’ють вино і малюють картини

У темному під’їзді старого будинку у центрі Тернополя пахне не сирістю, а фарбами. Терпкий запах щойно розведених барвників ніби запрошує у квартиру нагорі, до якої ведуть похилі кам’яні сходи. За масивними дверима художник Рустам Давлетов готується до чергового арт-вечора. Наповнює фарбами палітру, розставляє пензлі та мольберти, закріплює чисті полотна, чекає на гостей. Ще донедавна стіни його майстерні були голими — тепер їх прикрашають десятки картин, написаних різними руками. Щотижня він проводить тут відкриті майстер-класи, на яких вчить не так малювати, як надихатися.

Малювати Рустам Давлетов любив з дитинства, але тривалий час ховав власну творчість у блокноті. Після закінчення ТНЕУ працював у банку, і поки не мав клієнтів, а керівництво не бачило, створював у робочому записнику начерки олівцем.

Два роки тому відкрив першу авторську виставку із символічною назвою «Віра в себе».

— Бо без віри в свої сили жити важко. Ця виставка стала поштовхом змінити моє життя на 180 градусів, — зізнається.

— Я аматор, тому декотрі митці вважають мене вискочкою, — усміхається Рустам. — Так, я не маю художньої освіти, але я просто люблю малювати і ділитися цим умінням з іншими.

Відтак з’явилася ідея проводити художні майстер-класи.

Учні художника п’ють вино і творять

За десятьма білими полотнами от-от почнуть творити десятеро новоспечених митців та мисткинь. Кількість учасників щораз однакова — більше охочих просто не помістилося б. Заняття Рустам проводить щовихідних: у суботу — для дорослих, а в неділю — для дітей. 

Малюнок для майстер-класу художник обирає заздалегідь. На початку тижня шукає в інтернеті цікаву картину, яку виставляє на своїй Facebook-сторінці, аби майбутні учасники могли вирішити, чи цікаво їм спробувати повторити таке, знайшовши, звісно, власне бачення.

— Художник завжди в пошуку. В пошуку техніки, кольору, тематики, — пояснює Рустам.

Зазвичай малюють природу й натюрморти. Малюнок завжди «сезонний». Влітку, скажімо, не обійтись без морського пейзажу. Сьогодні ж зображатимуть столицю туманного Альбіону.

Без такого малюнка із майстерні не вийде ніхто!

— Кожен знаходить власний поштовх творити: комусь депресія — натхнення, комусь — кохання, — каже до неї Рустам. А тоді звертається до усіх присутніх: — А для мене натхнення — ваші щасливі очі.

Матеріал від theUKRAINIANS

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of